KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14045460
nr 1404 5460
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
Signerad, daterad 1948, Den gyldene musen. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 43x33, akvarell
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:48:27
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz